17 lipca 2011

LOT dostanie pierwszego Dreamlinera w kwietniu 2012 roku?


LOT dostanie pierwszego Dreamlinera w kwietniu 2012 roku?
lez
07.03.2011aktualizacja: 2011-03-07 14:25


Polski przewoźnik miał początkowo dostać pierwszy egzemplarz supernowoczesnego samolotu boeing 787 Dreamliner w październiku 2008 roku. Po wielokrotnych opóźnieniach data dostawy pierwszej maszyny została przesunięta na kwiecień 2012 roku- PLL LOT S.A. zostały oficjalnie poinformowane o nowych terminach dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner - czytamy w dzisiejszym komunikacie prasowym LOT. - Zgodnie z informacją pierwszy egzemplarz Dreamliner'a zostanie przekazany polskiemu przewoźnikowi w kwietniu 2012 roku, a kolejne cztery egzemplarze trafią do PLL LOT w okresie od sierpnia do listopada 2012 roku - czytamy dalej.

- W świetle powyższych informacji oraz aktualnych umów na samoloty Boeing 767 PLL LOT opracowują program płynnej wymiany floty dalekiego zasięgu przy jednoczesnej realizacji planów rozwoju siatki połączeń dalekodystansowych do Azji i kontynuacji rejsów do Ameryki Północnej - pisze LOT w komunikacie. Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że LOT może dostać pierwszą maszynę na początku 2012 r. Władze LOT liczyły, że przy takim harmonogramie uda im się otworzyć nowe azjatyckie połączenia w I kw. 2012 roku. LOT po dostawie nowych samolotów zamierza otworzyć połączenia azjatyckie. Mówi się m.in. o lotach do Pekinu, Szanghaju czy Tokio. Przewoźnik rozważa też loty do Bangkoku, Singapuru oraz Delhi.Karty Uniq Polbanku
Najmodniejszy sposób oszczędzania na zakupach. Zyskaj 5% rabatu!
www.polbank.pl
Renault Mégane
Połączenie pasji i rozsądku. Wypróbuj je!
www.renault.pl
Osiedle W-wa Białołęka
Kameralne Osiedle na Białołęce w Sąsiedztwie Terenów Zielonych!
www.WisniowySad.com
Gazeta Biznes
Boeing 787 Dreamliner to samolot w połowie zbudowany z włókien sztucznych. Będzie pożerał 20 proc. mniej benzyny niż jego konkurenci. Wynik ten osiągnięto nie tylko dzięki lżejszej konstrukcji, ale też dzięki nowym silnikom, mniejszej wadze, nowym aplikacjom systemowym i nowoczesnej aerodynamice. Dzięki mocniejszemu kadłubowi okna będą większe o blisko 65 proc., a fotele będą najszerszymi ze stosowanych w przemyśle lotniczym (47 cm).

Do tej pory linie lotnicze z całego świata zamówiły już ponad 800 Dreamlinerów. Ale ich produkcja jest opóźniona o kilka lat z powodu problemów technicznych przy produkcji. Pierwszy lot testowy nowego samolotu odbył się pod koniec 2009 roku. Pod koniec lutego tego roku wykonano tysięczny lot testowy Dreamlinera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz