26 września 2011

HOT NEWS! HOT NEWS! HOT NEWS! REFERENCJE DLA JASIA MIKOŁAJCZYKA OD DR. STANISŁAWA MAKSYMOWICZA
REFERENCJE DLA JASIA MIKOŁAJCZYKA OD DR. STANISŁAWA MAKSYMOWICZA

Koleżanki i koledzy , przyjaciele wszelkich sportów lotniczych.

Udzielając poparcia Jasiowi Mikołajczykowi kładę na szalę cały mój dorobek lotniczy.
Jestem już wiekowym człowiekiem, moja intencja było i jest działać na rzecz szeroko rozumianego lotnictwa, tak jest do dziś, Dla kolegów którzy mnie nie znają w telegraficznym skrócie przekażę
mój dorobek lotniczy, potem przejdziemy do meritum mojej rekomendacji.

Mój dorobek lotniczy:

Jestem twórcą unikalnej w świecie uczelni cywilnej w ramach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie byłem Kierownikiem Zakładu Teorii i Metodyki Sportów Lotniczych. Uczelnia wypuściła z dyplomami magisterskimi 82 trenerów , 200 osób z różnorakimi uprawnieniami lotniczymi setki absolwentów ze specjalizacjami instruktorów , trenerów w sportach lotniczych takich jak: szybownictwo sporty samolotowe, balonowe,spadochronowe, modelarstwo itp. Zorganizowałem udziały studentów w setkach obozów lotniczych w kraju
i zagranicą. Wykształciłem kadrę lotniczą, która do dziś w lotnictwie zajmuje eksponowane stanowiska. Ja sam posiadam wszelkie możliwe licencje i uprawnienia m.in. trenera instruktora pierwszej klasy w sportach samolotowych , szybowcowych, spadochronowych i wszelki inne w tym do wykonywania lotów agrolotniczych, nocnych itp. Byłem wieloletnim członkiem Kadry Narodowe Akrobatów i Członkiem Kadry Rajdowo Nawigacyjnej w pewnym okresie byłem też ich trenerem. Organizowałem obozy i szkolenia na zlecenie wojska i służb specjalnych. Byłem organizatorem czterech Zlotów Amatorów konstruktorów (z czynnym udziałem Jasia Mikołajczyka). Bardzo chciałem, żeby Jasiu był moim studentem, lecz on powiedział, wiesz Stasiu relacja między wykładowcą , a studentem musi być zachowana, a my się przecież przyjaźnimy, zresztą mam inne plany związane z Francją. Byłem organizatorem dwóch edycji Sympozjów na temat bezpieczeństwa w lotnictwie, którego dorobkiem było 380 opracowań na ten temat, mógłbym tak wymieniać bez końca....

Mnie już nie zależy na promocji mojej osoby, odznaczeń dyplomów mam tak dużo , że nie mam gdzie już ich umieścić. Z pomocą przyszła mi uczelnia wydzielając część swoich pomieszczeń pod moje potrzeby. W tym miejscu chce podziękować Rektorowi Akademi Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

A teraz meritum mojej rekomendacji.

Jasia znam od dziecka gdy pojawił się na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego . Wszyscy piloci go znali wszędzie go było ''pełno'' chętny do pomocy.
Pamiętam go jako małego chłopca który już w Aeroklubie objął ''etat'' traktorzysty',ciągając szybowce. Jego wprawa była tak wielka i tu uwaga: potrafił jeździć traktorem na dwóch kołach.
Wszyscy członkowie Aeroklubu z tamtego okresu znają Jasia i każdy z pewnością mógłby tu dodać wiele sytuacji związanej z Jasiem. Był dumny że jest pilotem, swoje czyny potwierdzał słowem honoru, zawsze się z nich wywiązywał. Wychodził z wieloma inicjatywami. Jak trzeba było zrobić jakąś większą pracę np; przy organizacji Rajdów Dziennikarzy i Pilotów skrzykiwał swoich kumpli z ''Parafii z Worcella'', którzy kleili modele w modelarni Józefa Krupy – obecny wykonawca okolicznościowych medali naszego bohatera narodowego gen. pil. Stanisława Skalskiego.
Jak miałem jakiekolwiek trudności w realizacji różnorakich przedsięwzięć zawsze ostatnią deską ratunku był Jasiu, włączając w to nawet pomoc finansową. O Jasiu mógłbym ciągnąc bez końca , może lepiej będzie jak koledzy w komentarzach coś dorzucą od siebie.
Jasiu jest wybitnym pilotem ,instruktorem szybowcowym i samolotowym, świetnym szybownikiem, byłym członkiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów.
Znakomitym akrobatą samolotowym. W biznesie osiągnął bardzo dużo w kraju jak i zagranicą.
Jego dusza jest rozdarta przez całe życie jako ''nieuleczalna choroba - jaką jest lotnictwo'', gdyby nie ono, dziś byłby bardzo, ale to bardzo bogatym człowiekiem. Tylko dwa przykłady czytaj o
IV Rajdzie Dziennikarzy i Pilotów i sprawie EPI Marketu we Wrocławiu , ja znam wiele innych. Jasiu jest wizjonerem na ziemię patrzy jak na raj z kosmosu i chciałby jeszcze za swojego życia polecieć na Marsa z biletem w jedną stronę na założenie nowej cywilizacji (czytaj wywiad dla Przeglądu Lotniczego z 1998 r.) W naszych częstych rozmowach mówi mi, że chciałby coś zrobić dla lotnictwa sportowego, nie interesują go żadne funkcje, stanowiska , chce to zrobić sam. Znam jego zamierzenia i również większa część Lotniczej Polski. Muszę tu dodać, że chyba we Francji jego drugiej ojczyźnie ma nawet większe przełożenia niż w kraju. Wkrótce koledzy w całym kraju dowiedzą się o wielkim wydarzeniu lotniczym którego Jasiu jest mocnym wsparciem, a firmowanym przez Wrocławski Klub Seniorów Lotnictwa. Uroczystość będzie miała miejsce 11 października 2011 r we Wrocławiu - odsłonięcia tablicy pamiątkowej naszego Bohatera Narodowego Gen. Pil. Stanisława Skalskiego. Będzie to wielkie wydarzenie nie tylko w świecie lotniczym, informacja na ten temat wkrótce na Jasia Portalu.

Rekomendacje dla Jasia robię z wielką przyjemnością, bo wiem że nie zawiedzie (czytaj IV Rajd Dziennikarzy i Pilotów), lecz Jasiu mi postawił warunek:

Stasiu w tej rekomendacji chcę umieścić kilka zdań za które biorę pełną odpowiedzialność i będzie to cytat.

Bez tego Stasiu Twoja rekomendacja pójdzie na marne i będzie jak jedna z wielu nieprzydatna.

Cóż miałem robić, zapoznałem się z tym jego wpisem, przekonany , że robimy coś wspólnie na rzecz Lotnictwa w Polsce.

Oto ten Jasia cytat:
…...........................................................................................................................................................

Koledzy,

obecnie ''trzymający pełnię władzy''

zwracam się tylko do dwóch ich reprezentantów.

To jest do Grzesia (obecny Marszałek Sejmu) i Donka (obecny Premier RP).

Znamy się od czasu kiedy wy chodziliście jeszcze w ''krótkich spodenkach'', a ja już prowadziłem 

poważny biznes zatrudniając ponad setkę ludzi.

Połączyła nas wspólna idea zapoczątkowana w Kongresie Liberalno- Demokratycznym.

tj. poglądów liberalnych.
W dużym skrócie:
Jak najmniej Państwa w życiu obywateli.
Jak jest dzisiaj, zwiększyliście zatrudnienie urzędników o ponad 100 tys. ludzi !

Jak najwięcej wolności dla działalności gospodarczej.
Jak jest dzisiaj, choćby tylko jeden przykład podnieśliście podatki !

Ja do Was przystąpiłem nie dla wyrwania ''kawałka tortu'' dla swego biznesu, nie dla objęcia
jakichkolwiek stanowisk, lecz dla zreformowania tego kraju!

A co jest dzisiaj ?
Wdaliście się w wojnę z politycznymi

''popaprańcami typu, Kaczyńsko – podobnymi''

którzy budują swój kapitał polityczny na katastrofie smoleńskiej.

I cała para idzie w gwizdek !

Rządzicie patrząc na słupki sondażowe, trzymając wizerunek na wysokim poziomie i tu muszę Wam pogratulować robicie to po mistrzowsku.

Te moje kilka zdań chcę tu umieścić nie bez przyczyny, będę walczył o interesy lotnictwa sportowego. To, że ono funkcjonuje, jest tylko wynikiem zaradności takich pasjonatów jak ja.

Nie ukrywam, że te nasze dawne przyjaźnie, chcę wykorzystać na rzecz lotnictwa sportowego.

Jestem do Waszej dyspozycji, pragnę przedstawić Wam raport o stanie lotnictwa sportowego
i rozwiązań jakie należy podjąć celem naprawy jego sytuacji.

Wróćmy do pięknych tradycji lotniczych!

Koledzy, zapewniam Was, że przy niewielkim wsparciu w krótkim czasie znakiem firmowym znanym na całym świecie będzie sportowe

Lotnictwo Polskie.

Pamiętajcie, że skromnie licząc, miłośników lotnictwa wraz z rodzinami to jest rzesza wyborców ponad 5-cio milionowa.

My lotnicy, jesteśmy zdolni do wielkich czynów, obroniliśmy Londyn, gdy Warszawa legła w tym czasie w gruzach, serca nam krwawią do dzisiaj.

Mamy najlepszych pilotów na świecie.

Nie wyciągamy do Was ręce po jałmużnę, bądźmy partnerami.

Zróbmy coś razem.

Jestem do Waszej dyspozycji
Jasiu Mikołajczyk
.........................................................................................................................................................

Ja, Stanisław Maksymowicz nie mam nic więcej do dodania, udzielam Jasiowi wsparcia, będąc z nim całym sercem, wiem też , że koledzy lotnicy, zrzeszeni w różnorakich organizacjach lotniczych, też mu takiego wsparcia udzielą.

Proszę koleżanki i kolegów o wpisy w okienku komentarze.

Z pozdrowieniem lotniczym
Stanisław Maksymowicz

Wrocław, dnia 26 września 2011 r.

JAK ZAMIEŚCIĆ KOMENTARZ,  ZAPYTANIE, ... KROK PO KROKU:
  1. W okienku na samym dole strony Prześlij komentarz jako:
  2. Dokonaj stosownego wpisu dotyczącego tekstu na stronie
  3. Wybierz wyróżnik (strzałka dół, otworzy się okienko) Anonimowy
  4. Kliknij na Podgląd tekstu (możesz dokonać poprawek)
  5. Kliknij Zamieść komentarz
  6. Uwaga: proszę podpisać się z imienia nazwiska, bądź tzw. ksywą
Ps. Dziękuję za dokonanie wpisu