31 sierpnia 2011

KGHM świętuje złoty jubileusz na lotnisku w Lubinie


KGHM świętuje złoty jubileusz na lotnisku w Lubinie
Justyna Kuźnik
31.08.2011 aktualizacja: 2011-08-31 10:33


Lot balonem, grillowanie z Karolem Okrasą i koncert gwiazd rocka - to tylko część atrakcji urodzinowej imprezy miedziowego giganta. W weekend na lotnisku w Lubinie KGHM organizuje wielki festyn


KGHM Polska Miedź świętuje w tym roku swoje 50-lecie. Z tej okazji firma przygotowała dwudniowy festyn na lubińskim lotnisku. W programie jest kilkadziesiąt różnorodnych atrakcji: od zawodów sportowych, przez konkursy, po koncerty polskich i zagranicznych wykonawców.

W południe imprezę otworzy występ Orkiestry Dętej Zakładów Górniczych z Lubina. Przez cały dzień na małej scenie będą grać młode lokalne zespoły. Wieczorem zacznie się główny koncert pod hasłem "We Love Rock". Na dużej scenie zagrają popularne w latach 70. grupy Slade i The Sweet oraz Chris Norman, wokalista grupy Smokie, znanej w Polsce z utworu "Living Next Door To Alice". Święto dla fanów starego dobrego rocka potrwa do północy.


Niedziela będzie należała do legendy disco - Boney M. Chociaż grupa od lat nie istnieje w pierwotnym składzie, jej członkowie wciąż występują z repertuarem największych przebojów. W Lubinie zabrzmią więc z pewnością "Daddy Cool" i "Ma Baker".

Tego samego wieczoru na scenę wyjdzie nasza rodzima gwiazda - Kombii. Grupa Grzegorza Skawińskiego od kilku lat przeżywa renesans popularności za sprawą nowych aranżacji nagrań z lat 80. Zespół zafunduje więc publiczności muzyczną podróż w czasie.

Festyn KGHM to także wiele atrakcji sportowych. Dla pracowników oddziałów i spółek firma organizuje międzyzakładowe mistrzostwa "Sprawdź swoją formę". Trzyosobowe drużyny będą próbować swoich sił w kilku konkurencjach. Wyczerpujący może okazać się test Coopera. Określany jako "najłagodniejsza próba wysiłkowa na świecie" polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut, najlepiej biegiem. Osoba o dobrej kondycji może podczas takiego testu przebiec ponad dwa kilometry.

Drużyny zmierzą się też w wyścigu przez tor przeszkód i teście na ergometrze wioślarskim. Ostatnia konkurencja polega na "przepłynięciu" dystansu 200 metrów na specjalnym symulatorze.

Na arenie sportowej będzie można także porzucać do celu piłkami i hula-hoop. Podczas zawodów drużynom będą towarzyszyć zawodowi sportowcy: lekkoatleci Artur Partyka i Sebastian Chmara oraz wioślarz Kajetan Broniewski.

Aktywnym organizatorzy zapewnią ścianę wspinaczkowa i park linowy. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, a starsi pojeździć quadami. Oprócz tego na lotnisku stanie wielkie wesołe miasteczko.

Ci, którzy wolą odpoczywać przy grillu, będą mieli szansę zaserwować popisowe danie samemu Karolowi Okrasie. Jeden z najpopularniejszych polskich kucharzy, prowadzący telewizyjny program "Kuchnia z Okrasą", będzie jurorem mistrzostw grillowania. Dwuosobowe grupy przyrządzą potrawę z polędwicy i kurczaka. Organizator zapewni sprzęt i produkty, a nawet dodatki, takie jak imbir, curry czy kiełki. Na przygotowanie potrawy uczestnicy będą mieli dwie godziny. Okrasa i pozostali jurorzy, przedstawiciele KGHM, ocenią jej smak i wygląd, estetykę podania oraz dobór składników.

Widowiskowo zapowiadają się zawody balonowe o Puchar Prezesa. 11 reprezentantów oddziałów firmy pod opieką profesjonalistów zmierzy się w trzech konkurencjach. Lecąc nisko nad ziemią, będą odciskać stemple koszami na specjalnych taśmach, rzucać do celu workami z piaskiem i ścigać wcześniej wypuszczony balon.

Miłośnicy motoryzacji będą mogli zmierzyć się w "Trójboju z Fordem". Zawodnicy muszą pokonać tor przeszkód w tzw. alkogoglach symulujących stan nietrzeźwości, przejechać ósemkę trolejem - pojazdem o zwiększonym poślizgu, a na końcu wykonać slalom autem. Inne konkurencje samochodowe to zmiana koła na czas i przeciąganie auta liną.

Święto KGHM to zabawa, ale też okazja do przypomnienia historii firmy. Odbędą się prezentacje hut, oddziałów i spółek. Zaplanowano pokazowe wytopy miedzi i płukanie złota oraz ekspozycję maszyn górniczych. Wystąpi orkiestra huty miedzi w Głogowie i chór górniczy z Lubina.

W niedzielę o północy nad lotniskiem rozbłysną wielokolorowe światła. Na zakończenie festynu organizatorzy przygotowali multimedialny spektakl laserowy.

Wstęp na festyn i koncerty jest bezpłatny. W większości konkursów mogą brać udział tylko pracownicy KGHM.

Informacje o imprezie na stronie www.50lat.kghm.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz