15 marca 2011

Wrocławskie lotnisko szeroko otwarte dla biznesu

Wrocławskie lotnisko szeroko otwarte dla biznesu

Dobra informacja dla biznesu - wrocławskie lotnisko zdobyło kolejne, tym razem poranne połączenie do Frankfurtu nad Menem. Dzięki niemu inwestorzy będą mogli szybko i sprawnie podróżować z Wrocławia m.in. do Ameryki Północnej i Południowej oraz na Daleki Wschód. To wpływa na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej miasta i Dolnego Śląska.


Od 4 maja będzie można codziennie rano dostać się z Wrocławia do Frankfurtu, wylatując ze Strachowic już o 8.00. Dzięki temu połączeniu podróżni zdążą dotrzeć do Frankfurtu w okresie porannego szczytu komunikacyjnego, podczas którego jeden z największych hubów europejskich oferuje loty niemal w każdy rejon świata. – Poranne połączenie było oczekiwane przez środowisko biznesowe, w tym menadżerów międzynarodowych koncernów, inwestujących we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Teraz międzykontynentalne loty do Stanów Zjednoczonych, krajów Ameryki Południowej czy Japonii będą zaczynały się na Strachowicach. - Poranny rejs do Frankfurtu to dla biznesu wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Wrocławia i Dolnego Śląska – komentuje Tomasz Gondek, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Inwestorzy zyskują szybkie i sprawne połączenia lotnicze z Wrocławia do dziesiątek portów azjatyckich i amerykańskich – dodaje.


Poranne rejsy do Frankfurtu wprowadzają Polskie Linie Lotnicze LOT. Samolot z Wrocławia będzie mógł wylądować w szczycie komunikacyjnym w jednym z najważniejszych portów przesiadkowych, ponieważ otrzymał tzw. slot, czyli okienko czasowe lądowania, zaakceptowane przez służby kontroli lotów. – Na tak dużych lotniskach jak to we Frankfurcie slot w dobrym czasie, umożliwiający dogodne przesiadki, to skarb – komentuje prezes Dariusz Kuś. – Udało się nam go zdobyć, ponieważ tradycyjne linie lotnicze zauważyły potencjał lotów biznesowych z Wrocławia – dodaje.


W lutym decyzję o uruchomieniu połączenia z Wrocławia do Kopenhagi ogłosiła wiodąca w Europie Północnej skandynawska linia lotnicza SAS. Pierwszy rejs zaplanowano na 2 maja. Dla wylatujących z Wrocławia oznacza to nie tylko dogodną komunikację z Danią i Skandynawią, ale właśnie możliwość szybkich przesiadek na rejsy w najodleglejsze zakątki świata. Kastrup - główny port linii lotniczej SAS to także ważny port przesiadkowy w Europie.


Po rozbudowie siatki połączeń o nowe rejsy tradycyjnych przewoźników z Wrocławia będzie można dotrzeć rano do kilku atrakcyjnych portów przesiadkowych. Pomiędzy poszczególnymi lotami są przerwy rzędu 1-1,5 godz. W porannym szczycie podróżni dotrą z wrocławskiego lotniska kolejno do Warszawy, Monachium, Frankfurtu, Kopenhagi i Düsseldorfu.


Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Na jego terenie funkcjonuje baza operacyjna tanich linii lotniczych Wizz Air. Oferuje regularne połączenia lotnicze, m.in. z Paryżem, Mediolanem, Brukselą i Oslo. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Źródło: Rynek Turystyczny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz