23 lutego 2011

Słupski Aeroklub będzie znowu szkolił pilotów

Słupski Aeroklub będzie znowu szkolił pilotów
dodano: 22 lutego 2011, 20:30 Autor: Zbigniew Marecki

tagi:aeroklub piloci Słupsk


Aeroklub prowadzi także nabór na szkolenie szybowcowe. (Fot. sxc.hu)
Rekreacja Aeroklub Słupski będzie szkolił pilotów turystycznych. Prowadzi także nabór na szkolenie szybowcowe i spadochronowe.Szkolenie pilotów będzie możliwe, bo AS ma już własny samolot Cessna 150. Pod koniec marca pojawi się na lotnisku w Krępie.

- To dwuosobowa maszyna. Najczęściej wykorzystywana do szkoleń. Posiadamy już także certyfikaty organizacji szkoleniowej również na szkolenie do licencji pilota turystycznego PPL - tłumaczy Brygida Bujno, dyr. aeroklubu.

Poprzednie szkolenia odbywały się w słupskim aeroklubie na podobnym samolocie, ale pod certyfikatem szkoleniowym zaprzyjaźnionego aeroklubu i na jego maszynie.

W marcu szefowie słupskiego aeroklubu planują rozpoczęcie szkolenia teoretycznego dla pilotów turystycznych , w systemie weekendowym, z myślą o przygotowaniu do modułu praktycznego. Początek tego ostatniego planowany jest na maj.

- Oczywiście wszystko zależeć będzie od liczby chętnych -dodaje dyrektor Bujno.

Aeroklub będzie również prowadził nabór na szkolenie szybowcowe i spadochronowe. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej aeroklubu: http://www.aeroklub.slupsk.pl

1 komentarz: