23 lutego 2011

Lotnisko w stolicy bije przewozowy rekord

Lotnisko w stolicy bije przewozowy rekord
Blisko 41 tysięcy ton towarów odprawiono na warszawskim lotnisku Chopina (Okęcie) w 2010 roku. Najwięcej do Lipska, Kolonii i Chicago.Lotnisko im. Fryderyka Chopina (Okęcie)
fot Lech GAWUC/REPORTERPosłuchaj
Przemysław Przybylski (Lotnisko Chopina): takiego ruchu nie mieliśmy jeszcze nigdy w historii

Czytaj także
Lotnisko na Okęciu jednak uciążliwe
PKP Cargo gotowe do prywatyzacji
Unikalny materiał z wybuchu na lotnisku Domodiedowo. Zobacz wideo
To ponad 22 procent więcej niż w roku poprzednim i najwięcej w całej historii warszawskiego portu - informuje rzecznik prasowy lotniska Przemysław Przybylski.

Rzecznik wyjaśnił, że w przewozach dominuje import. Z zagranicy przywieziono do Warszawy blisko 24 tysiące ton towarów, podczas gdy eksport osiągnął 16,3 tysiąca ton.

Najpopularniejsze kierunki przewozów towarowych według wielkości przewożonych towarów to Lipsk, Kolonia i Chicago. Trzech największych przewoźników cargo na Lotnisku Chopina to LOT, UPS, Airlines oraz European Air Transport.

Przemysław Przybylski zaznaczył, że wzrost w ruchu towarowym jest rekordowy, co świadczy o tym, że polska gospodarka mocno się rozkręca. Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz towarowy. W 2010 r. na lotnisku odprawiono ponad 8,7 mln pasażerów.

tk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz