14 lutego 2011

Hala na Krywlanach

Hala na Krywlanach

19:27, 21.01.2011

Białystok o krok bliżej do nowej hali sportowo-widowiskowej, na Krywlanach.

fot. arch.
fot. arch.

Wyślij znajomym   Więcej

Aeroklub Polski właśnie przekazał władzom Białegostoku projekt zmiany dokumentacji lotniskowej na Krywlanach. Chodzi o wyłączenie ok. 100 hektarów ziemi z terenu lotniska. To tam ma powstać hala. - Ten fragment lotniska musi zostać przerejestrowany. Doszliśmy do porozumienia z Aeroklubem Białostockim, który to przygotował zmianę dokumentacji rejestrowej lotniska. Zmiana ta musi zostać jeszcze zatwierdzona przez ULC – mówi Urszula Sienkiewicz, rzecznik prasowy Prezydenta Białegostoku.

A później kolejne uzgodnienia, dokumenty i projekty. Budowa nie zacznie się w przyszłym roku. - Bardziej realny termin rozpoczęcia budowy to rok 2013. Hala będzie powstawała około dwa lata będzie miała 7,5 tysiąca widzów. Mamy nadzieję, że w 2014 roku już białostoczanie będą cieszyć się z pierwszych rozgrywek na jej terenie – mówi Urszula Sienkiewicz.

Rozmowy między miastem a lotnikami trochę trwały, ale udało się dojść do porozumienia. Jak mówi szef białostockiego aeroklubu miasto zobowiązało się naprawić system odprowadzający wodę z części lotniska, usunąć przeszkodę lotniczą - chodzi o wycięcie fragmentu lasu - i ogrodzić przynajmniej fragmenty lotniska. - Jeżeli chodzi o odwodnienie to liczymy, że to będzie, się stanie teraz jak tylko pogoda pozwoli, co do lasu to teraz jest najlepszy moment bo to taki sezon martwy biologicznie, potem jest z tym dużo trudniej ogrodzenie będzie powstawało sukcesywnie – mówi Henryk Sosnowski, dyrektor Aeroklubu Białostockiego.

W tegorocznym budżecie Białegostoku są 3 miliony złotych na odwodnienie i ogrodzenie lotniska. 100 tysięcy złotych zarezerwowano na przygotowanie koncepcji budowy hali.

Urszula Boublej, Obiektyw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz