14 lutego 2011

Boeing świętuje premierę nowego 747-8 Intercontinental


Boeing świętuje premierę nowego 747-8 Intercontinental
dzisiaj, 16:46

Zobacz także

Boeing opóźnił pierwszą dostawę modelu 787 do III kwartału

Amerykański koncern aerokosmiczny Boeing poinformował we wtorek o przesunięciu terminu pierwszej dostawy... Zobacz więcej 18 sty, 16:30 | PAP
Boeing udoskonala Dreamlinera
Boeing udoskonala Dreamlinera
Boeing wprowadza nowe zabezpieczenia w swoim najnowszym samolocie 787 Dreamliner. Zmiany dotyczyć będą instalacji... Zobacz więcej 27 lis 10, 12:23 | PAP
Boeing odsłonił wczoraj swój nowy samolot 747-8 Intercontinental, który charakteryzuje się wysoką pojemnością i zapewnia liniom lotniczym najniższe koszty operacyjne ze wszystkich dostępnych na rynku samolotów pasażerskich.
Jednocześnie 747-8 Intercontinental cechuje się podwyższonymi parametrami ekologicznymi.
Około 10 tysięcy gości, w tym klientów i pracowników firmy Boeing, urzędników państwowych, partnerów i dostawców zebrało się w fabryce w Everett w stanie Waszyngton, aby być świadkami premiery samolotu Intecontinental podczas imprezy zatytułowanej „Niezwykły, ponownie”. Jim Albaugh prezes i szef zarządu Boeing Commercial Airplanes powiedział, iż najnowszy 747 łączy w sobie osiągnięcia technologiczne, które sprawiają, że jest to niezwykle wydajny dla klientów samolot.


„Nowy 747-8 Intercontinental jest wyposażony w najnowsze innowacje technologiczne. Zastosowano w nim wiele przełomowych technologii, które znajdą się również w samolocie Dreamliner,” powiedział Albaugh. „Jesteśmy przekonani, że nasi klienci docenią niskie koszty operacyjne, oraz że pasażerowie będą zadowoleni z komfortu jakie zapewnia całkowicie nowe wnętrze.”
 „747-8 Intercontinental będzie doskonałym uzupełnieniem naszej floty w kategorii samolotów 400-miejscowych. Poprawi także ekologiczną wydajność naszej floty,” powiedział Nico Buholz, wiceprezes Lufthansa Group Fleet Management. „Jako pierwszy klient, który otrzyma 747-8 Intercontinental, nie możemy się doczekać, aż w przyszłym roku powitamy ten samolot w naszych barwach, ponieważ przyczyni się on do modernizacji naszej floty oraz do osiągnięcia lepszych wyników w naszych dążeniach do ochrony środowiska.”
Korean Air oraz klienci VIP dołączyli do Lufthansy, która będzie pierwszym odbiorcą tego modelu, i zamówili łącznie 33 samoloty 747-8 Intercontinental. Pierwsza dostawa 747-8 Intercontinental przewidziana jest na koniec bieżącego roku.
„Jako jedyny samolot na rynku samolotów posiadających od 400 do 500 miejsc, 747-8 Intercontinental będzie dla naszych klientów samolotem doskonale dostosowanym do obsługiwania dalekich tras,” powiedział Pat Shanahan, wiceprezes i dyrektor generalny Airplane Programs w Boeing Commercial Airplanes. „747-8 Intercontinental wyznaczy nowy standard w osiągach z zakresu oszczędności i ochrony środowiska, jednocześnie zapewniając pasażerom najlepsze warunki podróży.”
747-8 Intercontinental będzie miał niższy koszt operacyjny w przeliczeniu miejsca na pokładzie na milę, niż jakikolwiek inny duży samolot pasażerski. Koszty te będą o 12 procent niższe, niż w przypadku jego poprzednika – modelu 747-400. Samolot zapewnia o 16 procent większą oszczędność paliwa, produkuje o 16 procent mniej dwutlenku węgla na jednego pasażera oraz charakteryzuje się o 30 procent niższym poziomem wytwarzanego hałasu niż 747-400. 747-8 Intercontinental posiada w swoim wnętrzu wiele rozwiązań, które zastosowane zostały także w modelu 787 Dreamliner, takich jak architektura wnętrza pozbawiona kantów, zapewniająca pasażerom większe poczucie komfortu oraz przestrzeni, dodająca jednocześnie więcej miejsca na bagaż podręczny.
Odsłonięty dziś samolot pomalowany jest w czerwono-pomarańczowy wzór Sunrise, który zastosowany został tylko na pierwszym modelu 747-8 Intercontinental. To znaczące odejście od tradycyjnej niebieskiej kolorystyki używanej dotychczas przez firmę Boeing. Nowa paleta kolorów ma uhonorować kluczowych klientów koncernu, u których te kolory oznaczają dobrobyt i szczęście.
Źródło: Komunikaty prasowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz